Search
Close this search box.

PORAZ I POBJEDA U 1. HRVATSKOJ LIGI

Nesretno i nespretno je izgubljena utakmica protiv ekipe STŠK Dugo Selo II. Jakov Tica je otvorio utakmicu sigurnom pobjedom na Rokom Meterom. Iza toga Mislav Posavec kreće silovito i dobiva prvi set protiv Luke Zlatkova 11-1. Međutim već u drugom setu je primjetan pad u njegovoj igri iako je dobio 12-10 i povećao na 2-0 u setovima. U preostala tri seta nije vratio igru iz prvog seta i gubi 2-3. Istim rezultatom David Iveković gubi od Luke Draguna nakon vodstva od 2-1 u setovima. U igri parova sličan scenarij i gosti su poveli 3-1 s tri pobjede u pet setova. Jakov Tica još jednom glatko s 3-0 smanjuje vodstvo gostiju. Tin Grabrovečki ulazi kao zamjena i uspijeva iznenaditi Metera u prva dva seta, ali u sljedeća dva ostvaruje ukupno 5 poena. U petom setu se dobro drži, čak je imao i meč loptu, ali u fiksu gubi 10-12 za konačnu pobjedu gostiju od 2-4.

U drugoj utakmici gosti su nastupili oslabljeni bez braće Petek pa su naši relativno lako dobili s 4-0. Sva četiri meča su dobili s glatkih 3-0 i ostvarili drugu pobjedu u ovoj sezoni.

STK ZABOK – STŠK DUGO SELO II – 2 : 4
Jakov Tica – Roko Meter – 3 : 0 (11 : 8, 11 : 6, 11 : 8)
Mislav Posavec – Luka Zlatkov – 2 : 3 (11 : 1, 12 : 10, 9 : 11, 8 : 11, 7 : 11)
David Iveković – Luka Dragun – 2 : 3 (7 : 11, 11 : 7, 11 : 4, 7 : 11, 5 : 11)
Mislav Posavec & Jakov Tica – Roko Meter & Luka Zlatkov – 2 : 3 (7 : 11, 11 : 9, 8 : 11, 11 : 7, 6 : 11)
Jakov Tica – Luka Zlatkov – 3 : 0 (11 : 8, 11 : 3, 16 : 14)
Tin Grabrovečki – Roko Meter – 2 : 3 (11 : 9, 11 : 7, 2 : 11, 3 : 11, 10 : 12)

STK ZABOK – STK TIS – 4 : 0
Mislav Posavec – Ivan Hencl – 3 : 0 (11 : 7, 11 : 8, 11 : 9)
Jakov Tica – Leon Benko – 3 : 0 (11 : 7, 11 : 5, 11 : 5)
David Iveković – Filip Tkalec – 3 : 0 (11 : 4, 11 : 4, 11 : 6)
Mislav Posavec & Jakov Tica – Leon Benko & Ivan Hencl – 3 : 0 (11 : 9, 12 : 10, 11 : 5)

U isto vrijeme u dvorani se naša druga ekipa sučeljila s ekipom iz  STK Sesveta i trećom ekipom iz Dugog Sela. Prvu su dobili s 4-1, a mlađahnu ekipu iz Dugog Sela su pobijedili s 4-0.

STK ZABOK II – STK SESVETE – 4 : 1
Hrvoje Martinec – Vladimir Kotarski – 3 : 1 (12 : 10, 11 : 3, 5 : 11, 11 : 8)
Petar Bašić – Ignacije Jurković – 1 : 3 (12 : 10, 9 : 11, 7 : 11, 8 : 11)
Roko Rožić – David Radošević – 3 : 0 (11 : 7, 13 : 11, 11 : 7)
Hrvoje Martinec & Roko Rožić – Ignacije Jurković & Vladimir Kotarski – 3 : 2 (11 : 7, 11 : 9, 9 : 11, 9 : 11, 11 : 7)
Hrvoje Martinec – Ignacije Jurković – 3 : 2 (12 : 10, 11 : 7, 10 : 12, 8 : 11, 11 : 7)

STK ZABOK II – STŠK DUGO SELO III – 4 : 0
Petar Bašić – Luka Tepeš – 3 : 1 (9 : 11, 11 : 8, 14 : 12, 13 : 11)
Luka Iveković – Karlo Zorić – 3 : 0 (11 : 9, 11 : 9, 11 : 5)
Hrvoje Martinec – Patrik Paurević – 3 : 0 (11 : 6, 11 : 4, 11 : 6)
Hrvoje Martinec & Roko Rožić – Luka Tepeš & Jure Iviš – 3 : 0 (11 : 4, 11 : 3, 11 : 3)

Ženska ekipa u 1. ligi je u ovom kolu bila slobodna.